Jakie elektrody do spawarki inwertorowej?

Spawalnictwo, a także związane z nim narzędzia i materiały to bardzo rozległy temat. Z tego względu wiele osób, nie posiadające specjalistycznej wiedzy, a poszukujące wiedzy i doświadczenia w spawaniu, mogą mieć problem z dopasowaniem właściwych elementów do siebie. Spawarki inwertorowe cieszą się dosyć sporą popularnością. Do ich użytkowania niezbędne są specjalne elektrody, które obowiązuje podział na elektrody otulone i takie pozbawione otuliny. Każda z elektrod ma inne zastosowanie, o czym należy pamiętać przed rozpoczęciem spawania.
Dowiedz się więcej

Spawarka inwertorowa - co to jest?

Zanim przejdziemy do opisu elektrod i doradzimy, które będą najlepsze, warto najpierw nieco zapoznać się z samym urządzeniem, wykorzystującym tego rodzaju elektrody. Spawarka inwertorowa jest rodzajem spawarki elektrycznej, w której główne źródło zasilania stanowi prostownik z wewnętrzną przemianą częstotliwości. Ma mnóstwo zalet, a w porównaniu z innymi rozwiązaniami charakteryzuje się dosyć niewielkim poborem energii elektrycznej i jest także dosyć mobilna, ze względu na niewielki rozmiar i masę. Oprócz tego użytkownicy chwalą ten sprzęt za niesamowitą prostotę obsługi, a także za jego uniwersalność, ponieważ umożliwia korzystanie z dowolnej elektrody. Kompletna spawarka inwertorowa składa się z: prostownika napięcia, filtra pojemnościowego, falownika tranzystorowego, transformatora o podwyższonej częstotliwości, prostownika wtórnego, dławika filtrującego i układu sterowania.

Elektrody do spawarki inwertorowej

Jak już wspomnieliśmy, rodzajów elektrod jest całkiem sporo, jednak używając spawarki inwertorowej można wykorzystać każdy z nich. Wybór więc powinien odbywać się z uwzględnieniem tego, co chcemy spawać.

Elektrody do spawarki inwertorowej - jakie wybrać?

Najbardziej uniwersalne ze wszystkich są elektrody w otulinie rutylowej. Umożliwiają uzyskanie spoiny o bardzo gładkiej powierzchni, a ich cechą charakterystyczną jest to, że nie wymagają suszenia. Ich oznaczeniem jest literka R. Kolejne są elektrody kwaśne, oznaczone literką A. W ich otulinie jest sporo tlenków żelaza i odtleniaczy. Te elektrody wykorzystywane są do uzyskania cienkiej spoiny i doskonale sprawdzą się podczas pracy w pozycji nabocznej lub podolnej. One także nie wymagają suszenia. W sklepach z artykułami spawalniczymi dostępne są także elektrody bez otulin, które służą do spajania różnego rodzaju materiałów. To, do czego nadaje się konkretna elektroda można rozpoznać po jej kolorze.

Anix.net - elektrody do spawarki inwentorowej

Jeżeli poszukujesz profesjonalnego sklepu, w którym zaopatrzysz się w różnego rodzaju elektrody do spawarki inwertorowej, to koniecznie powinieneś odwiedzić stronę anix.net. To właśnie tam znajdziesz ogromny wybór materiałów i akcesoriów, umożliwiające Ci skuteczne spawanie na bardzo wysokim poziomie. Przekonaj się sam i przejrzałych i ofertę już dziś, a z pewnością nie pożałujesz. Sklep ten cieszy się bardzo pozytywnymi opiniami klientów, więc z całą pewnością warto tam zajrzeć.

Sprawdź ofertę firmy Anix!

Nasz adres

PPUiH Anix Sp. z o.o.

ul. Budowlana 19 41-100

Siemianowice Śląskie

Kontakt

tel.: (32) 206 42 39

e-mail: biuro@anix.net.pl